...

Kaira. Faijūmas oāze. Hurghada

7 naktis / 8 dienas
CENA: 770 eur par personu

1.diena. Hurghada - Kaira
Ierašanās Hurgadas lidostā, sagaidīšana un palīdzība formalitāšu kārtošanā. Transfērs uz Kairu; reģistrēšanās viesnīcā, vakariņas un nakšņošana viesnīcā Kairā.

2. diena Kaira
Brokastis viesnīcā. Dienas ekskursija Kairā:

  • Ēģiptes nacionālais senlietu muzejs - ekspozīcijā ir reta 5000 gadu ilga laika perioda mākslas kolekcija - lielākā Ēģiptes mākslas kolekcija pasaulē. Tiek prezentēti vairāk nekā 250 000 īstu mākslas darbu.
  • Pasaules noslēpumainākā brīnuma - Gīzas piramīdas - Heopsa, Hefrena un Mikerina apmeklējums. Heopsa piramīda ir lielākā jebkad uzceltā piramīda (ieeja piramīdā iespējama par papildus maksu). Sfinksas - noslēpumu sargātājas apmeklējums.
  • Ēģiptes tradicionālo eļļu un smaržu veikala apmeklējums.
Pusdienas pēc izvēles par papildus maksu.
Khan El Khalili un islāma arhitektūras mantojums. Khan El Khalili tirgus ir viens no lielākajiem Tuvo Austrumu tirgiem un interesanta islāma arhitektūras vieta, kas uzbur viduslaiku tirgus atmosfēru. Muizz un Gamalija ielas - islāma vecpilsēta, pāris senāko ielu Kairā, lielākā viduslaiku arhitektūras pērļu koncentrācija islāma pasaulē.
Pēc izvēles par papildus maksu gaismas un skaņu šovs pie Gīzas piramīdām.
Transfērs uz viesnīcu, vakariņas un nakšņošana viesnīcā Kairā.

3. diena Kaira - Faijūmas oāze 
Brokastis viesnīcā, izrakstīšanās. Agrā rītā transfērs uz Faijūmas oāzi.
Faijūmas oāze ir viena no 7 Ēģiptes oāzēm. Tās nosaukums cēlies no koptu valodas un nozīmē „jūra” vai „ezers”. Faijūmas oāzē ir dažādu laikmetu apskates vietas, sākot no faraonu, grieķu-romiešu, koptu un islāma, līdz smilšu kāpām, palmām, ezeriem un ielejām, savvaļas dzīvniekiem un putnu sugām. Tā ir neskartas dabas un bagātas vēstures zeme un vieta, kuru ir vērts atklāt!

Dienas ekskursija oāzē:

  • Raijāna ieleja (Wadi Rayan) un ūdenskritums – Raijāna ieleja ir unikāls dabas rezervāts, dabiska ieplaka Ēģiptes Rietumu tuksnesī, 42m zem jūras līmeņa. Tas sastāv no diviem ezeriem, ko savieno Ēģiptes vienīgais ūdenskritums. Tā tika noteikta par aizsargājamo teritoriju 1989. gadā, lai aizsargātu teritorijas bioloģiskos, ģeoloģiskos un kultūras resursus. Aizsargājamā teritorija aizņem 1759 km2 Faijūmas dienvidu daļā.
  • Modavara kalns (El Modawara mountain) un Maģiskais ezers (Magic lake) - Tikai piecu kilometru attālumā no Raijāna ielejas ūdenskrituma atrodas gleznainais Modavara kalns. Uzkāpjot šajā apbrīnojamajā kalnā, kurā, starp citu, nav grūti uzkāpt, no augšas paveras skats uz Maģisko ezeru un smilšu kāpām. Tā ir arī lieliska vieta putnu vērošanai, it īpaši, ja plānojat ieraudzīt uz ērgļus vai piekūnus. Maģiskais ezers ir viens no skaistākajiem Faijūmas ezeriem ar skatu uz smilšu kāpu plašumiem. 
  • Vaļu ieleja (Wadi El Hitan - Valley of the Whales) - vieta tuksnesī, kur atrodas  nenovērtējamas fosilās atliekas no senākās un tagad izmirušās vaļu apakškārtas „Arheoceti”. Šīs fosilijas ir viens no galvenajiem evolūcijas stāstiem: vaļa kā okeānā dzīvojoša zīdītāja rašanās no sauszemes dzīvnieka pirms tam. Šī ir vissvarīgākā vieta pasaulē, kur redzams šis evolūcijas posms. Šo fosiliju skaits, koncentrācija un saglabāšanās kvalitāte šeit ir unikāla, kā arī to pieejamība un izvietojums skaistā un aizsargātā ainavā. Lielākais atrastais skelets sasniedza pat 21 m garumu. 2005. gada jūlijā tā tika iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.
  • Tunis ciems. Tunis ciemats pirmo reizi minēts 1960. gados, kad divi slaveni ēģiptiešu dzejnieki mudināja vietējos iedzīvotājus kļūt par māksliniekiem. Slavenāks tas kļuva astoņdesmitajos gados, kad tur ieradās šveiciete un keramiķe Evelīna Poreta (Evelyne Porret), kura kopā ar savu vīru Mišelu Pastoru atvēra savu keramikas studiju un skolu, lai mācītu visiem vietējiem bērniem, kā izgatavot keramikas priekšmetus, mudinātu viņus izveidot savas keramikas studijas, atdzīvinātu keramikas nozari Faijūmā un mācītu keramikas darināšanu paaudzēm pēc tam. Pēdējo trīsdesmit gadu laikā mākslinieki, gleznotāji, rakstnieki un citi cilvēki, galvenokārt, no Kairas un citām vietām ciematā ir uzcēluši dubļu ķieģeļu mājas, kā arī mākslas centru, kas veicina Tunis dzīvīgo māksliniecisko noskaņu. Keramikas kultūra šajā apkaimē attīsta ekotūrismu.
Transfērs uz viesnīcu; reģistrēšanās, vakariņas un nakšņošana viesnīcā Fayoum oāzē.

4. diena Faijūmas oāze - Hurghada 
Brokastis viesnīcā, izrakstīšanās no viesnīcas. Dienas ekskursija oāzē:

  • Kasr Karūn templis (Qasr Qaroun temple) – Kasr Karūn atrodas 50 km uz ziemeļrietumiem no Faijūmas pilsētas. Labi saglabājies templis, kas celts Ptolemaju valdīšanas laikā 3. gadsimtā p.m.ē. Tas izskatās kā taisnstūrveida kaste ar nedaudz noliektām sienām. Ieeja ir rotāta ar spārnotu saules disku. Templis ir veltīts krokodilu dievam Sobekam. Senatnē Kasr Karūn bija vieta, no kuras sākās vai beidzās pārgājieni pāri Rietumu tuksnesim uz Bahaharejas oāzi, izmantojot karavānas. Kasr Karūn galvenais templis no iekšpuses parasti ir tumšs, bet katra gada 21. decembrī notiek astronomiskais faraoniskais brīnums, kas pazīstams kā “Saules brīnums”, kad saule izgaismo tempļa iekšpusi.
  • Hadir ūdensrati (El Hadir waterwheels) - Faijūmas oāzē ir aptuveni 200 ūdensratu, bet lielākie ūdensrati atrodas Faijūmas vecpilsētā. Ūdensrats ir iekārta, kas pārvērš brīvi plūstoša ūdens vai krītoša ūdens enerģiju dažādos citos enerģijas veidos. Ūdensrats sastāv no liela koka vai metāla riteņa ar vairākiem asmeņiem vai spaiņiem, kas izvietoti uz ārējās malas un veido griešanās virsmu.
  • Meidum piramīda - tiek uzskatīta par pirmo mēģinājumu uzbūvēt īstu piramīdu (otrā piramīda, kas uzcelta pēc Džosera pakāpienu piramīdas) un pirmā Ēģiptes piramīda ar virszemes apbedījumu kameru, kas skaisti dekorēta ar arkveida sienām, ko uzcēlis Snefru, Heopsa tēvs (Gīzas lielākās piramīdas īpašnieks). Kādreiz tā bija 8 līmeņu struktūra, tagad tikai 3 līmeņi ir saglabājušies. Arhitekts bija slavenā Imhotepa (pirmās no akmens celtās piramīdas arhitekts) pēctecis.
  • Transfērs uz Hurgadu, reģistrēšanās viesnīcā, vakariņas un nakšņošana viesnīcā Hurgadā.
5. - 7. dienas Atpūta Hurghadā
Brokastis viesnīcā, brīvais laiks atpūtai vai pēc izvēles papildus ekskursija Hurgadā (niršana, snorkelēšana, delfīnu mājas, tuksneša safari u.c.), vakariņas un nakšņošana viesnīcā Hurgadā.

8. diena - ceļš mājup
Brokastis, izrakstīšanās no viesnīcas un transfērs uz Hurgadas lidostu, izlidošana.

CENĀ IEKĻAUTS:

  • Sagaidīšana un pavadīšana Hurgadas lidostā.
  • Naktsmītnes (izmitināšana divvietīgos numuros):
    2 naktis Kairā 4 zvaigžņu viesnīcā (H.B.);
    1 nakts Fayoum oāzē 4 zvaigžņu viesnīcā (H.B.);
    4 naktis Hurgadā 4 zvaigžņu viesnīcā (A.I.).
  • Visi maršrutā minētie transfēri ar privātu modernu autobusu.
  • Visas ekskursijas un ieejas biļetes, kā norādīts maršrutā.
  • Ēdienreizes, kas minētas maršrutā.
  • Gids – ēģiptologs (pēc izvēles angliski vai krieviski runājošs).
  • Mūsu pārstāvis būs kopā ar grupu un palīdzēs no ierašanās līdz aizbraukšanai.

CENĀ NAV IEKĻAUTS:

  • Lidojuma biļetes.
  • Ieceļošanas vīza Ēģiptē (25 $).
  • Dzeramnaudas (~5 EUR/dienā viesnīcas personālam, autobusu šoferiem, gidiem u.c.).
  • Personīgie izdevumi.
  • Papildus ekskursijas.
  • Ēdienreizes, kas nav minētas maršrutā vai norādītas kā papildus pēc izvēles.
  • Medicīniskā apdrošināšana.
  • Citi izdevumi, kas nav minēti maršrutā.