Ekskursiju programma
Programma ir sagatavot ļoti piesātināta, lai tā pa īstam iepazīstinātu ceļotāju ar to labāko un skaistāko, kas atrodams vienā no paradīzes stūrīšiem pasaulē.
...
VIP atpūta un ekskursiju programma
Programma ir sagatavot ļoti piesātināta, lai tā pa īstam iepazīstinātu ceļotāju ar to labāko un skaistāko, kas atrodams vienā no paradīzes stūrīšiem pasaulē.
Brīnišķīga piedzīvojuma sākums!
Ielidošana Kuala Lumpura, savas bagāžas saņemšana un došanās uz transferu, kas aizvedīs uz viesnīcu Corus Hotel. Brīvais laiks.
Brokastis.
Tikšanās ar gidu viesnīcas reģistratūrā. Izbraukšana uz Batu alām, kas atrodas 20 minūšu brauciena attālumā no pilsētas centra (16 km).
Batu alas ir viena no populārākajam hindu svētnīcām ārpus Indijas. Tā ir veltīta hindu kara dievam Muruganam, un tas ir Thaipusam festivāla centrālais punkts Malaizijā.
Batu alas atrodas kaļķakmens masīvā, kura vecums ir ap 400 miljoniem gadu un kurā ir izveidojušās daudzas alas. Jau 1860. gadā ķīniešu strādnieki raka no alām laukā gvano, lai mēslotu savus dārzus. Kaļķakmens kalni kļuva slaveni, kad 1878. gadā tos aprakstīja amerikāņu naturālists Viljams Hornadejs. Indiešu tirgotāju K. Tambosami iedvesmoja galvenās alas ieejas forma, un viņš vēlējās alās izveidot templi dievam Muruganam. 1890. gadā alā tika izveidota svētnīca, un kopš 1892. gada tur tiek svinēti Thaipusam svētki (janvāra beigās vai februāra sākumā).
Uz šīm iespaidīgajām alām ved 272 pakāpieni. To pakājē ir 42,7 m augsta Murugana statuja, kas pašlaik ir pati augstākā pasaulē. Tā ir izgatavota no 1550 kubikmetriem betona un 250 tonnām tērauda stieņu un pārklāta ar 300 litriem zelta krāsas. Esiet uzmanīgi, jo pie alām ir daudz makaku, kas mēdz būt agresīvi.
Atpakaļceļā uz pilsētu apmeklēsim karalisko Selanoras alvas rūpnīcu, kas ir slavena visā pasaulē ar izciliem alvas izstrādājumiem, kurus meistari izgatavo ar rokām. Izstrādājumi satur 92–97% alvas, kuriem ir pievienots nedaudz vara izturībai, un tas ir augstākais alvas starptautiskais standarts. Rūpnīca tika dibināta 1885. gadā, kad kāds ķīnietis no Šaņtou vārdā Yong Koon ieradās Malajā, atvedot instrumentu komplektu un stirpu gribasspēku strādāt. Viņa meistarību klātienē var redzēt viņa mācekļos, kas ne tikai nodemonstrēs savu mākslu, bet iemācīs dažus paņēmienus arī apmeklētājiem.
12.00 Pusdienas vietējā kafejnīcā (ekskursijas cenā nav iekļautas).
13.00 Izbraukšana uz pilsētas ekskursiju. Ekskursijas laikā tiks pastāstīta valsts vēsture un apmeklēti šādi apskates objekti:
Petronas dvīņu torņi, kuru augstums ir 451,9 metri, ir viena no galvenajām Malaizijas galvaspilsētas rotām. Tā dizainers ir argentīniešu arhitekts Cēzars Pelli. Gaisa tilts, kas savieno abus torņus, atrodas 41. stāvā (biļešu cena uz torņiem ekskursijā nav iekļauta). Tie ir 88 stāvi tērauda un stikla, ko rotā islāma motīvi, tā atspoguļojot valsts galveno reliģiju. Tā celtniecība tika uzsākta 1994. gada aprīlī, un pirmie darbinieki jaunajās telpās ievācās jau 1997. gada janvārī. Oficiāli ēku atklāja premjerministrs Mahazirs bin Mohamads 1999. gada augustā.
17.00 Atgriešanās viesnīcā. Ekskursijas beigas.
Nakšņošana viesnīcā Corus Hotel.
Brokastis
7:30 transfers uz autobusu, kas aizvedīs uz Singapūru
8:00 izbraukšana uz Singapūru
13:00 ierašanās Singapūrā un ar taxi došanās uz viesnīcu Boss Hotel, iekārtošanās viesnīcā
15:00 Singapūras pilsētas apskates ekskursija
Brokastis
Brīvais laiks Singapūrā, kuras laikā iespējams doties iepazīt skaistos Marina Bay dārzus, kas, aizņemot 101 hektāru plašu teritoriju, ir vieni no skaistākajiem iekštelpu dārziem pasaulē. Šajos dārzos ir savākti augi no visiem kontinentiem, izņemot Antarktīdu. Ir arī divas iekštelpu siltumnīcas “Ziedu kupols” un “Mākoņu mežs”, kur atsevišķās zonās ir izstādīti dažādi augi, tiem radot dažādus klimatiskos apstākļus. Tas ļauj apmeklētājiem parādīt aptuveni 220 tūkstošus pārsteidzošu augu no visas pasaules.
“Ziedu kupols” ir mūžīgā pavasara pasaule, kurā pastāvīgi zied unikāli augi. Šis ziemas dārzs imitē aukstu un sausu Vidusjūras klimatu, kā arī Dienvidāfrikas un Kalifornijas mēreno subtropu klimatu. Šī ir lielākā siltumnīca pasaulē, kas 2015. gadā ir iekļauta Ginesa rekordu grāmatā. Ziedu kompozīcijas tiek mainītas atbilstoši svētkiem un gadalaikiem.
Parka galvenā atrakcija ir fantastiskie superkoki, kuru augstums ir no 25 līdz 50 metriem un kuros ir integrēti saules paneļi. Katrs superkoks ir vertikāls botāniskais dārzs, kurā aug tropiski ziedi un papardes. Superkokiem ir ne tikai oriģināls izskats, bet tie arī uzkrāj saules enerģiju, vāc lietus ūdeni un aizkavē vēju.
Brīnišķīga pastaiga pa gaisa tiltiem, kas ir uzstādīti starp superkokiem 22 metru augstumā. No gaisa tiltiem paveras skats uz Botānisko dārzu, pilsētu un slaveno viesnīcu “Marina Bay Sands”. Pēcpusdienā superkoku vainagi rada ēnu visam dārzam, bet vakarā tie atdzīvojas fantastiskā gaismas un mūzikas šovā.
Ievērojamākie objekti:
Brokastis un brīvais laiks līdz vakaram, ar taxi brauciens uz lidostu
17:40 izlidošana uz Kota Kinabalu
20:50 ierašanās Kota Kinabalu, brauciens uz viesnīcu un iekārtošanās viesnīcā Nexus, kas izvietota pie pašas pludmales.
Kota Kinabalu ir Sabahas štata galvaspilsēta. 1881. gadā briti izveidoja apmetni Gajas salā, tieši pretī līcim, kur mūsdienās atrodas Kota Kinabalu. 1897. gadā dumpinieks Mets Sallehs un viņa cilvēki nodedzināja šo apmetni, un briti pārcēlās uz Api Api, ko 1899. gadā nodēvēja par Džeseltonu par godu seram Čārlzam Džeseltonam, britu Ziemeļu Borneo viceprezidentam. Api Api nozīmē ‘uguns, uguns’. Runā, ka nosaukums radies tāpēc, ka šeit uguņošanas laikā bieži izcēlās ugunsgrēki, jo dzirksteles, krītot uz salmu jumtiem, aizdedzināja mājokļus. Daži uzskata, ka Api Api, iespējams, radies tāpēc, ka krastos aug avicennijas koks, ko izmantoja par malku.
Japāņu okupācijas laikā pilsēta tika bombardēta, kā rezultātā līdz mūsdienām ir saglabājušās tikai dažas ēkas: Sabahas štata Tūrisma departamenta ēka Gaya ielā 51, kas ir bijusī pasta ēka, un Atkinsona pulksteņtornis.
Ekskursijas laikā tiks apskatīti:
4:30 došanās uz lidostu
6:30 izlidošana uz Sandkan.
7:25 ierašanās Sandkan. Brokastis vietējā kafejnīcā.
9:00 Vienas dienas ekskursija Sandakanā (orangutanu rehabilitācijas centrs, saules lāču centrs, gardegunpērtiķi Labukbejā)
Labukas centrs tika izveidots 1994. gadā, un tā ir vienīgā vieta uz Borneo salas, kur tos var apskatīt ļoti tuvu, jo viņi ir pieraduši pie cilvēkiem, taču barot dzīvniekus pašiem ir aizliegts. Labukas centru sāka veidot ķīniešu uzņēmējs, kurš nolēma atstāt mangrovju mežu dzīvniekiem un uzsāka palmu plantācijas stādīšanu, lai dzīvniekiem būtu, kur dzīvot. Tagad katru dienu gardegunpērtiķi saņem pārtiku, kas sastāv no speciālām pankūciņām un dārzeņiem.
12.30 Pusdienas vietējā kafejnīcā.
13.00 Saules lāču rehabilitācijas centra apmeklēšana Sepilokā, kas tika atklāts 2014. gadā, lai glābtu mazuļus, kuri nonākuši cilvēku rokās kā mājdzīvnieki, tikuši izmantoti naudas pelnīšanai vai arī kā bāreņi. Pašlaik centrā dzīvo 45 lāči. Lāčus atgriež atpakaļ dabīgai videi.
Orangutanu rehabilitācijas centra apmeklējums. Tas tika izveidots 1964. gadā, lai glābtu dzīvniekus no bojāejas un atgrieztu pastāvīgai dzīvei. Lielākā daļa zvēru nonāk šeit, vēl būdami mazuļi, pēc mātītes bojāejas (cilvēku roku darbs vai slimības sekas). Mazuļi mācās būt pastāvīgi līdz septiņu gadu vecumam. Šeit ir barošanas platforma, kur nes ēdienu divas reizes dienā 10.00 un 15.00. Uz šo barošanu nāk orangutani, kuri ir jau atlaisti brīvībā. Jūs varat arī apmeklēt mazuļu dārziņu, kur mazuļus baro ar piena pudelītēm un aprūpē tāpat kā cilvēkbērnus.
Orangutani ir lielākie Āzijas pērtiķi un vienīgie cilvēkpērtiķu pārstāvji šajā kontinentā. Tēviņu svars dabā sasniedz 190 kg, bet zoodārzos – līdz 250 kg, jo nebrīvē tie aptaukojas. Augums – 1,4 metri, bet ir dati arī par 1,58 metrus lieliem. Roku vēziens – līdz 3 metriem. Tēviņiem ir milzīgi tukli sejas izaugumi kā spilventiņi, kas ierāmē seju no augšas. Mātītes sver ap 80 kg, garums – līdz 1,15 metriem. Dzīvo Kalimantānas salā.
Pēc DNS šis pērtiķis ir vistuvākais cilvēku radinieks ar 97% atbilstību. Cilvēkveidīgajiem pērtiķiem trūkst tikai regulatora gēnā HAR1F, kas ir svarīgs smadzeņu struktūras veidošanai.
Grūtniecība orangutaniem ilgst 9 mēnešus, un dzīves ilgums labos apstākļos ir līdz 60 gadiem (vidēji ap 35 gadiem). Augļi veido 65–90% no orangutanu ēdienkartes, un priekšroka tiek dota augļiem, kuriem ir salds vai trekns mīkstums. Parasti viņi ēd vīģes, jo tās ir viegli ievākt un sagremot. Borneo orangutani lieto vismaz 317 dažādus produktus – gan jauno lapu dzimumus, gan mizu, kukaiņus, medu un pat putnu olas. Viņu iecienītākais auglis ir durians. Orangutani ir lielākie primāti, kuri dzīvo kokos un katru dienu vij jaunu ligzdu.
13:30 Pastaiga pa Lietus meža gaisa takām Rainforest Discovery Centre14:30 ceļš uz lidostu
15:30 Ierašanās lidostā
17:00 Lidojums uz Kuala Lumpur
19:45 Ierašanās Kuala Lumpur un došanās blakus lidostai esošo viesnīcu (5 min. no lidostas ar kājām) Sama Sama hotel .
Došanās uz lidostu
8:50 Izlidošana uz Rīgu (caur Stambulu)
19:25 Ierašanās Rīgā
CENĀ IEKĻAUTS:
CENĀ NAV IEKĻAUTS:
CENA: 1250 eur par personu
APMAKSAS NOTEIKUMI
(tā kā piedāvājumā ir agrās rezervēšanas cenas, tās nav atmaksājams. Var mainīt ceļotāju)
DROŠAS CEĻOŠANAS NOTEIKUMI UZ MALAIZIJU ŠEIT (Ārlietu ministrijas oficiālā informācija)
Ekskursijas laikā iegriezīsimies arī Singapūrā, kas ir neatkārtojama un īpaša vieta pasaulē.
Pirkumu grozs ir tukšs.